news & history‎ > ‎

Sľuby sa sľubujú blázni sa radujú?

posted Mar 31, 2014, 1:22 AM by Oleg Makara - Kalmáry   [ updated Mar 31, 2014, 1:23 AM ]
13 angry coming soonSľúbil som po voľbách scenár. 

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú? 
Nie! I keď samotná hra nie je o Slovensku, i preto, že Slovensko nie je pupkom sveta, nedávne voľby, a hlavne ich výsledok mal dopad na niektoré časti scenára, preto ešte prosím o strpenie:

Dej hry sa od odohráva v kozme. To však spočiatku divák netuší.
Odkaz Steve Jobsa & iApple design IT produktov redesignovali aj vybavenie rakiet, raketoplánov a kozmických staníc tak, že riadiace pulty sú v podstate už iba nástenné, alebo iné tablety s extrémne integrovanými obvodmi a kumulovanými funkciami.
Do zámerného omylu, že sa nejedná o kozmické objekty, ale objekty niekde na Zemi, divákov od samého začiatku zavádza predovšetkým veľkosť objektov tvoriacich súčasť medzinárodnej kozmickej stanice ISS Havel & Mandela (H&M) a to tenisový kurt, golfové ihrisko (v pozadí scény), a plavecký bazén (v popredí scény), ako i 14 izieb s WC a kúpeľňami na poschodí. Okrem náznaku plaveckého bazéna na proscéniu (respektíve v orchestrisku), objekty nevidíme, ale sme o ich existencii (dez)informovaní z indiferentných dialógov, rekvizitami a zvukmi doliehajúcimi z pozadia a z proscénia, resp. z orchestriska. Bazén však môže byť, pri náročnejších a výpravnejších inscenáciách pripadne aj skutočný s reálnou vodou, teda nielen naznačovaný zvukmi...        


Comments